Pożyczki prywatne dla zadłużonych – czy warto z nich korzystać?

prywatne pożyczanie pieniędzy

Zadłużenie, z którego bardzo trudno się wydostać motywuje do szukania rozwiązań i korzystania z każdej okazji, która da choć niewielkie szanse na polepszenie sytuacji finansowej. Pożyczki prywatne, czy to od rodziny lub znajomych, czy też od inwestorów, którzy dysponują odpowiednimi środkami, jest jednym ze sposobów na uzyskanie potrzebnej gotówki. Warto jednak rozważyć wszystkie za i przeciw, przed skorzystaniem z niej.

Bez sprawdzania baz i zaświadczeń – czyli historia nie tylko o pożyczkach prywatnych

Posiadanie długów jest równoznaczne z widnieniem na listach dłużników. To oznacza, że wiele instytucji finansowych, w szczególności banki, odmawiają udzielenia zobowiązania. Ryzyko z pożyczeniem pieniędzy dłużnikowi jest zbyt duże i wiele z nich nie chce go podejmować. W takiej sytuacji osoba zadłużona zaczyna rozważać inne możliwości. Pożyczki prywatne dla zadłużonych nie wiąże się ze sprawdzaniem baz, jednak w wielu przypadkach procent może okazać się bardzo niekorzystny dla osoby zadłużonej i jeszcze bardziej pogłębić jej problem. Pożyczanie od rodziny również wiąże się z pewnymi niedogodnościami, które mają zazwyczaj ogromny wpływ na relacje z bliskimi. Warto więc rozważyć jedną z najlepszych opcji – pożyczkę pozabankową dla osób zadłużonych.

Dlaczego pożyczki prywatne dla zadłużonych warto zamienić na pożyczki pozabankowe dla zadłużonych?

Wiele ofert firm pożyczkowych jest stworzonych specjalnie z myślą o potrzebach klientów posiadających zadłużenia. Mają nie tylko korzystne oprocentowanie, ale również forma ich przyznawania jest dostosowana do obecnej sytuacji dłużnika. Wciąż jednak wiele osób niesłusznie ma negatywny stosunek do firm pozabankowych. Według raportu Citi Handlowy aż 53 proc. nie ufa parabankom i firmom pożyczkowym, a to właśnie takie instytucje dają możliwość otrzymania pieniędzy nawet osobom zadłużonym. Pożyczki prywatne to dobre rozwiązanie, ponieważ:

  • pozwalają uzyskać pożyczkę bez baz w bezpieczny sposób

  • zapewniają minimum formalności i szybka wypłatę gotówki na konto

  • mają jasne i przejrzyste warunki umowy.

Author: admin