Pożyczki pozabankowe z komornikiem – dwie opcje dla zadłużonych

pożyczki pozabankowe

O ile zadłużenie nie stanowi bardzo dużych trudności w uzyskaniu zobowiązania, to zajęcie komornicze wymaga szukania rozwiązań, które nie są tak łatwo dostępne. Mimo tak trudnej sytuacji finansowej nieliczne firmy pożyczkowe decydują się stworzyć i zaoferować rodzaj zobowiązania, którego warunki będą mogły spełnić również konsumenci z zajęciem komorniczym. W zależności od celu zaciąganego zobowiązania mają do wyboru dwa rodzaje pożyczki – na rachunek bankowy i poza nim.

Jaki jest cel pożyczki pozabankowej?

  • Spłacenie zadłużenia i komornika – w takiej sytuacji nie trzeba obawiać się wpłynięcia pieniędzy na zajęte konto. Przed zaciągnięciem takiego zobowiązania warto ustalić szczegóły z komornikiem i uprzedzić go o swoim działaniu. Pożyczki pozabankowe z komornikiem to szansa na uwolnienie się z trudnej sytuacji finansowej. Do jej uzyskania niezbędna będzie osoba poręczająca, która według art. 876 Kodeksu cywilnego ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r.:

przez umowę poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał”.1

  • Pokrycie bieżących zobowiązań, by nie dopuścić do większego zadłużenia – w tym przypadku zajęcie uzyskanej pożyczki pozabankowej i nie pozwoli uregulować płatności i w żaden sposób nie rozwiąże problemu. Rozwiązaniem jest pożyczka pozabankowa poza rachunkiem bankowym.

Czym jest czek GIRO?

Nieliczne w Polsce firmy pożyczkowe oferują pożyczki pozabankowe, które wypłacane są poza kontem osobistym. Narzędziem, które wykorzystywane jest do potwierdzenia tożsamości oraz wypłacenia gotówki jest czek GIRO. Dokument dostarczany jest przez kuriera i może być zrealizowany w każdym oddziale Poczty Polskiej. Zarówno przy odebraniu czeku GIRO, jak i przy jego realizacji należy okazać dowód osobisty.

Pożyczka pozabankowa z komornikiem krok po kroku

  1. Wybranie firmy pożyczkowej.

  2. Zdecydowanie o rodzaju zobowiązania i złożenie wniosku.

  3. Wykonanie przelewu weryfikacyjnego i uzyskanie gotówki na konto lub oczekiwanie na kuriera z czekiem GIRO, a następnie wypłacenie pieniędzy na poczcie.

1https://www.arslege.pl/istota-umowy-poreczenia/k9/a6399/

Author: admin