Pożyczki dla zadłużonych bez sprawdzania baz – fakty i mity

kredyty pożyczki dla zadłużonych

Osoby zadłużone mają niewiele możliwości zaciągnięcia zobowiązania ze względu na widnienie na listach BIK oraz BIG. Banki unikają niesolidnych klientów, dlatego złożenie wniosku z długiem na swoim koncie zawsze równa się z odmową. Coraz częściej mówi się jednak o specjalnych pożyczkach dla osób zadłużonych, gdzie w procesie przyznawania formy pożyczkowe nie sprawdzają baz. Oto kilka faktów i mitów, które wokół tego tematu powstały, a które rozwieją wszelkie wątpliwości.

MIT: Firmy pożyczkowe nie sprawdzają zdolności kredytowej

Każda instytucja finansowa jest zobowiązana prawnie do sprawdzania przed przyznaniem produktu finansowego w postaci pożyczka dla zadłużonych lub kredytu, jaką zdolność ma ich klient. Mówi o tym art.9.1 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715):

Kredytodawca przed zawarciem umowy o kredyt konsumencki jest zobowiązany do dokonania oceny ryzyka kredytowego konsumenta.”1

Kolejny podpunkt wskazuje jednak, że:

Ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub na podstawie informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy.”.

Oznacza to, że obowiązkowa jest ocena zdolności kredytowej, jednak od firmy pożyczkowej dla zadłużonych zależy, na podstawie jakich informacji.

FAKT: pożyczka dla zadłużonych bez sprawdzania baz nie jest przyznawana każdemu

Mimo atrakcyjnych warunków oferowanych klientom, którzy są w trudnej sytuacji finansowej, firmy pożyczkowe stosują szereg zabezpieczeń przed stratami. Możliwość przyznania pożyczki jest dostępna dla wielu osób, które posiadają długi i tym samym widnieją w bazach, z których informacje czerpią banki i parabanki. Jednak w przypadku ogromnego zadłużenia, również instytucje finansowe są zapobiegawcze, w wyniku czego mogą odmówić przyznania kolejnego zobowiązania. Pożyczka dla zadłużonych bez sprawdzania baz to korzystne rozwiązanie, jeśli zostanie zaciągnięta rozważnie.

Author: admin