Kredyty dla zadłużonych online – czy zobowiązanie długoterminowe też można dostać przez internet?

Kredyt dla zadłużonych online

Osoby w trudnej sytuacji finansowej, mające zadłużenia lub negatywną historię kredytową również mogą korzystać z ofert pożyczek. Instytucje pozabankowe oferują szereg produktów, które mają zupełnie inne wymagania, dostosowane do osób z zadłużeniem, i dodatkowo są bezpieczne zarówno dla wierzyciela, jak i pożyczkobiorcy. O ile do przyznania chwilówki zadłużonemu potrzebne jest tylko oświadczenie o dochodach, to pożyczki długoterminowe jest o wiele trudniej dostać.

Długoterminowy kredyt dla zadłużonych online – wymagania

Pożyczki na długi termin oznaczają wysoką kwotę. Osoby zadłużone mogą uzyskać takie zobowiązania spełniając dwa kryteria:

  1. Odpowiednio wysokie dochody – ilość posiadanych zobowiązań nie może przewyższać otrzymywanych dochodów. Instytucja finansowa musi mieć pewność, że pożyczkobiorca będzie miał możliwość regulowania rat w terminie.

  2. Poręczyciel – osoba, która zgodzi się zostać gwarantem jest niezwykle cenna dla instytucji pozabankowej. Po pierwsze poświadcza, że wnioskujący jest klientem godnym zaufania. Po drugie – stanowi zabezpieczenie na wypadek niesolidności klienta (Art. 876 Kodeksu cywilnego ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r.)1

Jakie wymagania musi spełniać poręczyciel?

Wiele firm pożyczkowych wskazuje jako najważniejsze posiadanie nieruchomości na własność lub posiadanie dobrej zdolności kredytowej. Kolejną kwestią jest zameldowanie na terenie kraju oraz posiadanie dowodu osobistego. Poręczyciel musi też spełniać kryteria wiekowe – najczęściej to od 20 do 65 lat. Dodatkowo gwarant nie może być w stanie upadłości konsumenckiej ani nie może toczyć się wobec niego postępowanie w tej sprawie. Poręczyciel nie musi być rodziną wnioskującego, musi jednak go znać.

Kredyt dla zadłużonych online na długi termin

Uzyskanie nawet długoterminowego zobowiązania przez internet należy do łatwych. Cała procedura rozpoczyna się od wypełnienia wniosku i wskazania danych wnioskującego oraz poręczyciela. Po otrzymaniu decyzji i przejściu procesu weryfikacji możliwe jest odebranie gotówki.

1https://www.arslege.pl/istota-umowy-poreczenia/k9/a6399/

Author: admin