Kredyt dla zadłużonych – jak rozsądnie korzystać z forum?

kredyty mimo długów

Internet jest pełen informacji, ale również pełen reklam. Fora internetowe, choć niepozorne, bo przecież stworzone do dzielenia się spostrzeżeniami, problemami i rozwiązaniami dla nich, to także miejsce, w które docierają reklamy, jednak w formie wątków lub wypowiedzi na temat, które mają nie wzbudzać wątpliwości. Jak zatem określić, które treści są prawdziwe, a którymi nie warto się sugerować?

Forum o kredytach dla zadłużonych – emocje górą?

Najczęstszym problemem w wypowiedziach są silne emocje, które sprawiają, że trudno jest ocenić, czy opinia jest wiarygodna. W jakich sytuacjach

pożyczka na wymarzony prezent

użytkownicy forum wypowiadają się o instytucji pozabankowe udzielającej kredyty dla zadłużonych w sposób negatywny?

  1. Gdy firma pożyczkowa odmówi udzielenia zobowiązania – złość i rozczarowanie potrafią przyczynić się do łatwego oczerniania w internecie. Niestety mimo oferowania produktów finansowych osobom zadłużonym, instytucje finansowe zobowiązane są przez prawo (Art.9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715)) do oceny ryzyka związanego z udzieleniem zobowiązania. Jeśli jest ono duże, a więc wnioskujący nie ma dochodów lub ma zbyt dużą ilość zobowiązań i długów, to firma pożyczkowa ma prawo odmówić.

  2. Gdy kredyt przerósł kredytobiorcę – sytuacja, w której dochodzi do zadłużeń staje się niezwykle stresująca i nerwowa. Wiele osób zadłużonych jednak nie przejmuje odpowiedzialności za swoje finanse, a zrzuca winę na firmę pożyczkową. Nie ma to jednak najmniejszego sensu, ponieważ wszystkie instytucje finansowe mają obowiązek poinformowania klienta o całkowitych kosztach zobowiązania (RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania).

Gdzie szukać wiarygodnych informacji?

Jednym z najlepszych i najbardziej bezpiecznych sposobów na znalezienie wiarygodnych informacji jest przejrzenie rankingów. Nie obędzie się jednak bez nabycia podstawowej wiedzy na temat korzystnego oprocentowania, kosztów pozaodsetkowych czy warunków umowy.

Author: admin