Jak wybrać firmę pożyczkową?

Pośpiech towarzyszący korzystaniu z oferty pożyczki nie jest niczym dobrym. Zarówno wtedy, kiedy stoimy pod ścianą, jak i wtedy, gdy zaciągnięcie zobowiązania jest przemyślane, należy dokonać analizy wśród propozycji instytucji pozabankowych, szczególnie uwzględniając największe firmy chwilówkowe takie jak Vivus czy też SalvusMoney. Pozwoli to nie tylko wybrać szybko otrzymać potrzebne pieniądze, ale również na korzystnych warunkach oraz bez ryzyka związanego z nieuczciwością parabanku.

Renoma firmy to podstawa podczas określania jej wiarygodności

Te parabanki, które od wielu lat świadczą swoje usług na wysokim poziomie będą mogły pochwalić się nie tylko certyfikatami potwierdzającymi ich uczciwość, ale również pozytywną opinią wśród klientów. Obecnie nie jest trudne sprawdzenie tego, co o wybranej firmie myślą inni, jakie mieli doświadczenia podczas zaciągania pożyczki oraz jak oceniają cały proces oraz kontakt z pożyczkodawcą. W sieci dostępnych jest mnóstwo rankingów, informacje znaleźć można także na forach internetowych. Jeśli firma nie jest dobrze znana, a do tego oferuje zaskakująco korzystne warunki, lepiej zachować odpowiedni dystans i rozważyć rezygnację z jej usług.

Na drugim miejscu znajdują się warunki umowy. Spośród uczciwych firm należy wybrać taką, która oferuje nie tylko korzystne oprocentowanie, ale również niskie koszty pozaodsetkowe.

Ustawa, która zmieniła wszystko

W marcu 2016 roku wprowadzono ustawę anty-lichwiarską, która w sposób konkretny i doprecyzowany reguluje prawo związane z pożyczaniem pieniędzy. Objęte nim są kredyty konsumenckie udzielane przez firmy pożyczkowe, dzięki czemu o wiele łatwiej obecnie jest wybrać tą, która kieruje się uczciwymi zasadami.

Ustawa określa minimalny kapitał, jaki potrzebny jest do tego, by instytucja pozabankowa mogła zacząć funkcjonować. Jest to spora kwota, bo aż 200 tys. złotych, dzięki czemu nie każdy może rozpocząć taką działalność. Informacja o tym, jaki firma posiada kapitał musi być jawna, dzięki czemu w łatwy sposób upewnić się można, że wybrana instytucja będzie uczciwa.

Author: admin